fbpx
Brał zaliczki na maszyny z Niemiec, których nie posiadał... fot. KMP Leszno

Brał zaliczki na maszyny z Niemiec, których nie posiadał...

Napisał  Lip 26, 2021

„Przedsiębiorczy” 27-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego wpadł w ręce policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą, natomisat Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury aresztował podejrzanego na okres trzech miesięcy.

Mężczyzna był ściany za przestępsto polegające na wystawianiu w internecie ogłoszenia o sprzedaży ciągników i maszyn rolniczych, których nigdy nie posiadał, ale pobierał od potencjalnych klientów kilkunastotysięczne zaliczki, a potem kontakt z nim urywał się.

- Leszczyńscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą ustalili i zatrzymali młodego mężczyznę, który oszukiwał ludzi w internecie. Oferował na różnych portalach aukcyjnych do sprzedaży ciągniki i maszyny rolnicze, których tak naprawdę nigdy nie posiadał. - informuje Monika Żymełka z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie (Wielkopolska).

Zainteresowanych klientów podczas rozmów telefonicznych informował ich, że ma na terenie Niemiec firmę zajmującą się sprzedażą maszyn rolniczych. Gdy zainteresowanie klienta zmieniało się w rzeczywiste zainteresowanie zakupem maszyny, mężczyzna żądał wpłaty zaliczki w kwocie kilkunastu tysięcy złotych, co zazwyczaj stanowiło około 10% wartości pojazdu oferowanego do sprzedaży. Po przelaniu pieniędzy na konto, kontakt z wystawiającym ogłoszenie urywał się.

22 lipca br. policjanci weszli do mieszkania 27-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego i zatrzymali go. Następnego dnia podejrzany usłyszał zarzut oszustwa przy sprzedaży ciągnika rolniczego i wyłudzenia od 28-letniego pokrzywdzonego pieniędzy w kwocie 12 tysięcy złotych.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego, policjanci zabezpieczyli pieniądze, telefony i komputery. Już dziś wiadomo, że pokrzywdzonych w tej sprawie może być więcej. Podejrzany był już w przeszłości notowany za podobne przestępstwa.

23 lipca br. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury zastosował wobec 27-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Teraz mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(rpf) kp / Źródło: KMP w Lesznie 

Udostępnij: