13,2°C

reklama
reklama
pijany traktorzysta zatrzymany przez policje fot. KPP Lubiń

Świętował wysokie plony – nietrzeźwy prowadził ciągnik rolniczy

Napisał  Sie 01, 2021

Wysokie plony w czasach niepewnej pogody, która często się zmienia, to jest niewątpliwie powód do radości, a nawet do świętowania. Ze swoich tegorocznych zbiorów ucieszył się rolnik z gminy Ścinawa (woj. dolnośląskie, powiat lubiński), jednak radość ta nie trwała zbyt długo.

35-letni traktorzysta został zatrzymany przez patrol lubińskiej drogówki do kontroli. Mężczyzna kierował ciągnikiem rolniczym z dwoma przyczepami, mając w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Dalszą jazdę uniemożliwili mu funkcjonariusze. W trakcie kontroli drogowej okazało się również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania tym pojazdem.

- Do zdarzenia doszło w miejscowości na terenie powiatu lubińskiego. Policjanci wydziału ruchu drogowego lubińskiej komendy patrolowali gminę Ścinawa. W pewnym momencie zauważyli kierującego ciągnikiem rolniczym z dwoma przyczepami. Styl jazdy mężczyzny wskazywał, że może być nietrzeźwy, dlatego też funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej – informuje asp. Szt. Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Podejrzenia policjantów potwierdziło stan trzeźwości 35-latka. Okazało się mężczyzna miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Dodatkowo, w trakcie dalszych czynności na miejscu kontroli, okazało się, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem.

Jak się okazało, 35 – latek świętował udane zbiory. Teraz poniesie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za popełnione przestępstwo grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet do 2 lat więzienia.

Piłeś? Nie jedź!!! Zbyt wiele tragicznych w skutkach zdarzeń powodują pijani i nieodpowiedzialni kierowcy – alarmują policjanci.

(rpf) kp / Źródło: KPP Lubiń

Udostępnij:

Skomentuj