fbpx
1/2

Wyprzedzała ciągnik rolniczy na łuku drogi. Doprowadziła do czołowego zderzenia

Napisał  Sie 08, 2021

Ciągniki rolnicze, ze względu na rolniczy charakter naszego kraju, są stałym elementem krajobrazu i można je spotkać każdego dnia w roku praktycznie w każdej polskiej miejscowości.

Przemieszczając się po drogach publicznych przewożą maszyny uprawowe, przyczepy, nawozy. Niestety wielu z pozostałych uczestników ruchu drogowego nie potrafi zachować właściwej ostrożności przy spotykając na drodze publicznej maszyny rolnicze, szczególnie te największego kalibru, w tym ciągniki rolnicze i kombajny.

Jak doszło do tego wypadku?

Wstępne ustalenia policjantów na dzień wypadku wskazywały, że do groźnego wypadku w dniu 4 sierpnia 2021 roku około godziny 7:45 na trasie Okrągłe – Smólsko Małe (województwo lubelskie, powiat biłograski, gmina Biłgoraj), doprowadziła 56-letnia mieszkanka gminy Biłgoraj prowadząca samochód osobowy marki Mazda.

>>  Zobacz również: Wypadki rolnicze

Na łuku drogi nie zachowała właściwej ostrożności i podjęła manewr wyprzedzania cignika rolniczego marki Case IH. Efekt okazał się tragiczny, bowiem gdy znajdowała się na lewym pasie doszło do zderzenie z jadącym prawidłowo z naprzeciwka samochodem osobowym marki Ford prowadzonym przez 36-latka z Lublina.

Skutki zdarzenia

56-letnia kobieta została zabrana do szpitala przez przybyły na miejsce wypadku ambulans. Ustalenia policjantów wykazały że wszyscy kierujący pojazdami biorącymi udział w wypadku byli trzeźwi. Na miejscu zdarzenia, podczas czynności wykonywanych przez przybyłe służby, ruch odbywał się wahadłowo. Oba auta osobowe zostały poważnie uszkodzone.

Apelujemy o rozsądek na drodze do wszyskich uczestników ruchu drogowego. Wracajmy zawsze bezpiecznie z każdej trasy.

(rpf) kp / Źródło: KPP Biłgoraj

Udostępnij:

Skomentuj