1/3

Uderzył Passatem w skręcający w lewo ciągnik

Napisał  Sie 09, 2021

Ciągniki, kombajny oraz różnego rodzaju maszyny rolnicze przemieszczają się po drogach publicznych najczęściej dojeżdżając z gospodarstw na pola. To codzienny i nieodzowny element pracy każdego rolnika, bywa bowiem tak, że nawet niewielkie czy średniej wielkości gospodarstwo ma pola rozrzucone nawet w kilkunastu miejscach w całym powiecie.

Niestety okazuje się, że fakt ten wpływa negatywnie na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Pozostali uczestnicy ruchu drogowego nie potrafią dostosować się i bezpiecznie korzystać z dróg po któych przemieszczają się duże i wolne pojazdy rolnicze. Niestety skutki bywają tragiczne.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło późnym popołudniem 7 sierpnia 2021 roku w miejscowości Rykoszyn (województwo świętokrzyskie, powiat Kielecki, gmina Piekoszów).

Dyspozytor SK PSP w Kielcach zadysponował nas do pożaru auta. Gdy strażacy dotarli na miejsce okazało się że samochód marki Volkswagen uderzył w traktor przez co doszło do pożaru auta osobowego. Wstępne ustalenia obecnej na miejscu zdarzenia policji wskazują, że w ciągnik rolniczy podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, uderzył nadjeżdżający z przeciwka samochód osobowy marki Volskwagen.

Chwilę później samochód osobowy stanął w ogniu. Pożar gasili obecni na miejscu zdarzenia strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG Rykoszyn i Jednostka Ratownictwa Gaśniczego z Kielc.Obaj biorący udział w wypadku mężczyźni kierujący pojazdami, zostali przetransportowani do szpitala.

(rpf) kp / Źródło: OSP Rykoszyn

Udostępnij:

Skomentuj