Weekend ciepły, w regionach z burzami fotolia

Weekend ciepły, w regionach z burzami

Napisał  Sie 13, 2021

W weekend czeka nas ciepła pogoda, jednak już bez upałów. Spodziewany jest wzrost zachmurzenia i przelotne opady deszczu oraz burze, miejscami z gradem.

Sobota 14 sierpnia

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 23°C do 25°C, nad morzem od 20°C do 22°C. Wiatr umiarkowany, nad morzem porywisty, zachodni.

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu lub burze, także z gradem; burze głównie na wschodzie regionu. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 22°C na północnym zachodzie regionu do 29°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, wieczorem także zachodni. W czasie burz możliwe porywy do 70 km/h.

Prognoza pogody dla województwa wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego. Zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na wschodzie regionu duże i tam przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 25°C do 28°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Prognoza pogody dla województwa mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego. Zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm na wschodzie regionu. Temperatura maksymalna od 26°C na zachodzie do 30°C na południowym wschodzie regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Prognoza pogody dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. Zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie regionu duże i tam rano przelotne opady deszcz; w Beskidzie Śląskim i Żywieckim burze. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 25°C do 29°C, w rejonach podgórskich miejscami około 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 55 km/h, a w czasie burz do 60 km/h.

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu i miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 26°C do 30°C, w rejonach podgórskich od 23°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny, zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

Niedziela 15 sierpnia

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego. Zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20°C do 24°C. Wiatr umiarkowany, okresami nad morzem dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni.

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 23°C do 25°C. Wiatr na ogół umiarkowany, zachodni.

Prognoza pogody dla województwa wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 23°C do 27°C. Wiatr umiarkowany, zachodni.

Prognoza pogody dla województwa mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego. Zachmurzenie na ogół umiarkowane, tylko na wschodzie regionu wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna od 23°C do 28°C. Wiatr umiarkowany, zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

Prognoza pogody dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. Zachmurzenie na ogół umiarkowane, tylko na wschodzie regionu okresami duże. Temperatura maksymalna od 25°C do 30°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, a na wschodzie regionu także burze. Temperatura maksymalna od 26°C na zachodzie do 30°C na wschodzie, w rejonach podgórskich około 23°C. Wiatr umiarkowany, zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

(rpf) kp / Źródło: IMGW

Udostępnij:

Skomentuj