fbpx
1/9

Pożar ciągnika z przyczepą i ścierniska. Poniesione straty to milion złotych

Napisał  Sie 17, 2021

Trwaja żniwa opóźnione w tym roku o kilka tygodni. Podobnie jak w minionych latach mamy w tym okresie niestety do czynienia ze zwiększoną ilością wypadków rolniczych, w tym pożarów maszyn i pól.

Podczas prac polowych w jednej z miejscowości województwa zachodniopomorskiego doszło do pożaru ciągnika marki John Deere wraz z przyczepą. Spaleniu uległo również 6 hektarów ścierniska. Straty są bardzo duże.

Do zdarzenia doszło 16 sierpnia w miejscowości Cieszyno (gmina Świdwin) w województwie zachodniopomorskim. Ciągnik rolniczy marki John Deere 6250R zapalił się podczas pracy w polu. Spaleniu uległa również przyczepa Hawe oraz 6 hektarów ścierniska. Straty w zdarzeniu oszacowano na kwotę 1.003.000,00 zł.

W akcji brały udział cztery jednostki straży pożarnej: Jednostka Ratownictwa Gaśniczego ze Świdwina, Ochotnicza Straż Pożarna z Lekowa, OSP Sławoborze oraz OSP Ząbrowo. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów piany ciężkiej na palący się ciągnik rolniczy z przyczepą oraz podaniu czterech prądów wody na palące się ściernisko.

(rpf) jp / Źródło: PSP Świdwin

Udostępnij:

1 komentarz

  • Michał
    Link do komentarza Michał wtorek, 17 sierpień 2021 19:27

    Straty ponad milion, a ubezpieczyciel "wypłaci" odszkodowanie w zawrotej wartości połowy strat, jak nie mniej...

Skomentuj