fbpx
1/3

Nocny pożar stodoły na Podlasiu. Spłonęły maszyny rolnicze i słoma

Napisał  Sie 26, 2021

W akcji trwającej 12 godzin brało udział 15 zastępów straży pożarnej i 50 ratowników. Ogień całkowicie strawił murowany budynek stodoły, a wraz z nią liczne maszyny rolnicze i zmagazynowaną słomę.

Do pożaru doszło 24 sierpnia po godzinie 1.00 w nocy w miejscowości Potoczyzna w gminie Mońki na Podlasiu. Na miejsce zdarzenia udały się liczne zastępy straży pożarnej. W trakcie dojazdu pierwszych zastępów pożarem całkowicie objęty był murowany budynek stodoły. Dach budynku uległ zawaleniu. Do obiektu przyległe były inne budynki – dwa garaże i jeden budynek inwentarski. W stodole znajdowała się duża ilość bel słomy oraz licznie zgromadzone maszyny i sprzęt rolniczy.

Jak informowali strażacy, łącznie podano 7 prądów wody w natarciu na palący się obiekt stodoły, a także w obronnie sąsiadujących obiektów. Działania były utrudnione ze względu na silne zadymienia i brak w początkowej fazie działań sprzętu do wywożenia słomy z wnętrza obiektu.

W trakcie działań wyciągano z obiektu z wykorzystaniem ciągnika rolniczego palące się maszyny. W późniejszej fazie działań, dzięki wsparciu innego rolnika, wywożono na zewnątrz z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu palącą się słomę, gdzie ją następnie dogaszano. Prowadzono prace rozbiórkowe części budynku stodoły.

W działaniach gaśniczych, które trwały ponad 12 godzin brało udział łącznie 15 zastępów PSP i OSP (50 ratowników).

(rpf) jp / Źródło: PSP Mońki

Udostępnij: