fbpx
1/3

Szybowiec lądował awaryjnie w polu kukurydzy

Napisał  Sie 28, 2021

Pole kukurydzy pod Lesznem (wielkopolska) nieopodal miejscowego lotniska, stało się miejscem awaryjnego lądowania pilota szybowca.

Do akcji ratunkowej po wypadku zostali zaangażowani strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie. Ich zadanie polegało na zlokalizowaniu szybowca, a nstępnie uwolnieniu z kabiny maszyny uwięzionego pilota.

Jak doszło do wypadku?

Do wypadku przyczynił pilot szybowca, który popełnił błąd przy starcie maszyny, prawdopodobnie zahaczył o linkę wyciągarki, wykorzystywanej wcześniej na potrzeby paralotniarstwa. Prawdopodobnie obecność pola w pobliżu i szybka reakcja pilota pozwoliły na bezpieczne lądowanie. Efektem są jednak zniszczenia w uprawie kukurydzy, które nastąpiły nie tylko w wyniku samego lądowania ale również później podczas akcji ratunkowej.

Co z pilotem?

Pilot po awaryjnym lądowaniu w kukurydzy został uwięziony w kabinie szybowca, po krótkim poszukiwaniu dotarli do niego strażacy, którzy uwolnili pilota z pułapki. Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego po zbadaniu pilota nie stwierdził obrażeń.

(rpf) kp / KM PSP Leszno

Udostępnij:

Skomentuj