fbpx
Grzegorz Puda odbiera Złotą Kamerę fot. MRiRW

Grzegorz Puda laureatem nagrody telewizji za zasługi dla rolnictwa

Napisał  Wrz 01, 2021

Z okazji czwartych urodzin telewizja wPolsce.pl wyróżniła Złotymi Kamerami osoby zaangażowane w sprawy Polski. Laureatem nagrody Złota Kamera został minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda.

Pan minister Puda to pierwszy minister, który docenił rolę gospodarstw rodzinnych – powiedział podczas ceremonii rozdania nagród redaktor Michał Karnowski.

W każdym gospodarstwie, w którym gościłem była polska flaga i krzyż. Wiara, rodzina i patriotyzm były zawsze dla rolników największą wartością, która wzmacniała lokalne więzi społeczne. Dlatego dziś w dobie kryzysu wartości w Europie, patrzę na polskich rolników nie tylko jako na żywicieli, ale również jako na tych, którzy muszą wyznaczać również trendy dotyczące kluczowych wartości, jakie mają kształtować przyszłość naszej cywilizacji. Czas, aby polscy rolnicy odzyskiwali godność – powiedział odbierając nagrodę minister Grzegorz Puda.

>>> Puda: Musimy postawić na gospodarstwa rodzinne

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda pełni funkcję szefa resortu rolnictwa od 6 października 2020 roku. Jest absolwentem Akademii Rolniczej w Krakowie, gdzie ukończył zootechnikę z tytułem magistra-inżyniera. 

Dla wielu rolników ta nominacja jest bardzo kontrowersyjna, rolnicy (szczególnie ci zrzeszeni w AGROunii) uważają, że to niewłaściwa osoba do piastowania tego urzędu.

(rpf) jp / Źródło: MRiRW

Udostępnij: