13,2°C

reklama
reklama
Koła Gospodyń Wiejskich złożyły 2,4 tys. wniosków w ramach akcji „szczepimy się” fot. Adobe Stock

Koła Gospodyń Wiejskich złożyły 2,4 tys. wniosków w ramach akcji „szczepimy się”

Napisał  Wrz 08, 2021

Do 6 września do biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło 2,4 tys. wniosków o wsparcie w ramach akcji #szczepimySięzKGW. Wnioski można składać do 15 września.

Do 15 września biura powiatowe ARiMR będą przyjmowały wnioski o udzielenie wsparcia dla Kół Gospodyń Wiejskich, które włączą się w akcję promocji szczepień przeciw COVID-19. Na zrealizowanie wydarzenia KGW mają czas do końca miesiąca.

Do 6 września KGW złożyły 2,4 tys. wniosków o przyznanie pomocy, z czego zostało wydanych blisko 2,24 tys. decyzji o przyznaniu wsparcia. Do 5 września odbyły się 1294 festyny, a do końca września zaplanowano jeszcze ok. 1 tys. wydarzeń – poinformowała ARiMR.

Koła Gospodyń Wiejskich, które włączą się w akcję #SzczepimySięzKGW, mogą otrzymać 8 tys. zł. na organizację lokalnego festynu, którego głównym celem jest promocja szczepień przeciw COVID-19. Wsparcie nie jest uzależnione od liczby osób zaszczepionych podczas takiego wydarzenia. Wnioski o przyznanie takiej pomocy można składać jeszcze do 15 września w biurach powiatowych ARiMR, a samo przedsięwzięcie musi zostać zrealizowane do końca września. Jeśli w trakcie wydarzenia szczepieniu podda się co najmniej 100 osób, Koła będą mogły otrzymać dodatkowe pieniądze.

O pomoc finansową mogą starać się Koła wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich. Trzeba jednak pamiętać, że o otrzymaniu wsparcia decyduje kolejność złożenia wniosków. Jedno KGW może uzyskać dofinansowanie na zorganizowanie maksymalnie 3 wydarzeń, przy czym kolejny wniosek można złożyć po zaakceptowaniu sprawozdania z realizacji poprzedniego festynu.

(rpf) jp / Źródło: ARiMR

Udostępnij:

Skomentuj