13,2°C

reklama
reklama
Minister Puda na inauguracji roku szkolnego szkół rolniczych fot. MRiRW

Minister Puda na inauguracji roku szkolnego szkół rolniczych

Napisał  Wrz 13, 2021

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Studzieńcu odbyły się oficjalne obchody inauguracji roku szkolnego 2021/2022 szkół rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podczas uroczystości minister rolnictwa Grzegorz Puda mówił, że rolnictwu potrzebni są fachowcy. Jak podkreślał, resort rolnictwa stawia na edukację nierozerwalnie związaną z praktyką zawodową, przygotowującą młodzież do aktywnego życia zawodowego, ale też do życia społecznego i politycznego: – Szkoła rolnicza XXI wieku powinna odpowiadać potrzebom nie tylko regionu, kraju, ale także Europy i świata.

U progu nowego roku szkolnego minister Puda życzył uczniom, aby swoje szkoły polubili i cenili:

Zachęcam do zgłębiania wiedzy, rozwijania nowych umiejętności, które z pewnością przyczynią się do pożądanych przez Was wyników na egzaminach, a w przyszłości pomogą z odwagą wkroczyć w dorosłe życie, nauczą wytrwałości w pracy, odpowiedzialności za sprawy kraju i staną się inspiracją do poszukiwania swojego miejsca w życiu.

W inauguracji brali udział dyrektorzy 59 zespołów szkół centrów kształcenia rolniczego z całej Polski. Były też delegacje i poczty sztandarowe ze szkół i placówek prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Dziś szkoła im. Wincentego Witosa w Studzieńcu kształci młodzież w wielu zawodach rolniczych. W ostatnich latach w kierunku: technik rolnik, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik weterynarii, mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz kucharz. Historia szkoły sięga września 1948 r., kiedy to w miejscu dawnych PGR-ów powołano pierwszą w ówczesnym powiecie sierpeckim szkołę rolniczą. Szkoła ewoluowała przez lata, kształciła młodzież nie tylko na kierunkach rolniczych, ale też ekonomicznych i hotelarskich. W 2008 r. po powrocie pod skrzydła ministerstwa wzbogaciła swoją ofertę o kierunki rolnicze, proponując młodzieży szeroki wachlarz zawodów pozwalających im działać w szybko rozwijającej się gospodarce polskiej i korzystać z możliwości, jakie daje Unia Europejska.

(rpf) jp / Źródło: MRiRW

Udostępnij:

Skomentuj