Podpaliła własną stodołę. Została tymczasowo aresztowana fot. KMP w Bolkowie

Podpaliła własną stodołę. Została tymczasowo aresztowana

Napisał  Wrz 15, 2021

34-letnia właścicielka stodoły w miejscowości Nowe Rochowice (województwo dolnośląskie, powiat jaworski, gmina Bolków) została zatrzymana i tymczasowo aresztowana za podpalenie, które zagrażało uszkodzeniu mienia o wielkich rozmiarach oraz narażało zdrowie i życie lokatorów posesji.

Do pożaru doszło 3 września 2021 roku przed godziną 22:00, okazało się, że wewnątrz płonącego budynku znajduje się pies. Policjanci zatrzymali nietrzeźwą 34-letnią właścicielkę budynku. Na wniosek śledczych i prokuratora kamiennogórski sąd tymczasowo aresztował podejrzaną. Zanim kobieta stanęła przed sądem, usłyszała m.in. zarzut sprowadzenia pożaru zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach oraz uśmiercenia, ze szczególnym okrucieństwem, swojego psa.

Na miejsce natychmiast został zadysponowany policyjny patrol. Jak ustalili funkcjonariusze, prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez 34-letnią nietrzeźwą właścicielkę stodoły.

Na skutek przestępczego działania pożar strawił budynek gospodarczy, wewnątrz którego znajdował się pies należący do kobiety. W związku z informacjami, jakie przekazali mundurowym sąsiedzi, 34-latka została natychmiast zatrzymana i doprowadzona do komendy. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Kobieta spędziła noc w policyjnej celi, a następnego dnia usłyszała trzy prokuratorskie zarzuty. Podejrzana odpowie za sprowadzenie pożaru zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach oraz za narażenie lokatorów posesji, na terenie której doszło do pożaru, na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź uszczerbku na zdrowi. Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze postawiła jej także zarzut uśmiercenia psa, czym działała ze szczególnym okrucieństwem. Kobieta odpowie także za kierowanie gróźb karalnych pozbawienia życia i zniszczenia mienia wobec swoich sąsiadów.

W niedzielę 5 września br. Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze przychylił się do wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie 34-latki na okres 3 miesięcy. W tym czasie prokurator i śledczy z Komisariatu Policji w Bolkowie będą prowadzili śledztwo, zbierali dalsze dowody oraz weryfikowali wyjaśnienia podejrzanego. Badany będzie nie tylko sam motywy tego przestępstwa, ale także czy w wyniku pożaru nie ucierpiały inne zwierzęta.

(rpf) jp / Źródło: KMP w Bolkowie

Udostępnij:

Skomentuj