Modernizacja gospodarstw: Ostatni moment na ubieganie się o pomoc

Napisał  Wrz 18, 2021

O wsparcie finansowe z PROW 2014-2020 w ramach modernizacji gospodarstw można się ubiegać jeszcze tylko do 20 września 2021 roku. Wnioski przyjmowane są we wszystkich pięciu obszarach pomocy.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że poniedziałek 20 września 2021 roku jest ostatnim dniem przyjmowania wniosków wydłużonego w tym roku naboru na „Modernizację gospodarstw rolnych”. Dokumenty składa się osobiście lub przez upoważnioną osobę w placówkach ARiMR. Można to zrobić również przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej lub elektronicznie – za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP.

Przypominamy, że w trwającym naborze rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie pomocy we wszystkich obszarach wsparcia, tj.:
- rozwój produkcji prosiąt (obszar A);
- rozwój produkcji mleka krowiego (obszar B);
- rozwój produkcji bydła mięsnego (obszar C);
- inwestycje związane z racjonalizacją technologii produkcji, wprowadzeniem innowacji, zmianą profilu produkcji, zwiększeniem skali produkcji, poprawą jakości produkcji lub zwiększeniem wartości dodanej produktu (obszar D);
- nawadnianie w gospodarstwie.

Tegoroczny nabór rozpoczął się 21 czerwca. Do 17 września Agencja zarejestrowała ponad 5,5 tys. wniosków na kwotę blisko 1,06 mld zł.

(rpf) pp / Źródło: ARiMR

Udostępnij:

Skomentuj