fbpx
Wydrukuj tę stronę
1/3

W pożarze gospodarstwa zginęły zwierzęta. Strażakom nie udało się do nich dotrzeć

Napisał  Wrz 21, 2021

W dramatycznej akcji gaszenia pożaru w gospodarstwie brało udział 13 zastępów straży. W budynku gospodarczym, który spłonął znajdowały się zwierzęta hodowlane i sprzęt rolniczy. Strażacy nie mieli szans na dotarcie do zwierząt.

Pożar budynku gospodarczego ze zwierzętami i sprzętem rolniczym wybuchł 18 września po godzinie 23.00 w Łomnicy Zdroju (województwo małopolskie). Po przybyciu na miejsce strażaków okazało się, że obiekt w całości objęty był pożarem. W pobliżu znajdował się drugi budynek gospodarczy oraz budynek mieszkalny. Przed przyjazdem straży właściciele odłączyli prąd w budynku.

W płonącym budynku znajdowały się zwierzęta hodowlane - koń, cielęta i świnie. W chwili dotarcia straży na miejsce pożaru, dach budynku oraz strop był już zawalony. Strażacy nie mieli możliwości dotarcia do zwierząt. Działania straży mocno ograniczał również trudny teren – Nie było możliwości dojazdu samochodami pożarniczymi bezpośrednio do miejsca pożaru – informowali strażacy. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się budynek.

Ze względu na problem dostarczania wody zbudowano mieszany systemu dostarczania wody tj. dowożenie i przetłaczanie. Prowadzono prace rozbiórkowe konstrukcji budynku przy użyciu pilarki spalinowej oraz podręcznego sprzętu burzącego. Przegrzebano pogorzelisko oraz przelano składowane w budynku siano i inne nadpalone elementy konstrukcji.

Działania 13 zastępów i 41 strażaków trwały ponad siedem godzin. Przyczyna pożaru na razie nie jest znana.

(rpf) jp / Źródło: PSP Nowy Sącz

Udostępnij: