fbpx
Suszowe – rusza proces generowania protokołów w aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą” fotolia

Suszowe – rusza proces generowania protokołów w aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą”

Napisał  Wrz 27, 2021

Od 27 września rolnicy, których wnioski o oszacowanie szkód zostaną odrzucone automatycznie przez aplikację, będą otrzymywać kalkulację wraz z informacją, że straty spowodowane wystąpieniem suszy są poniżej 30% średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie rolnym z ostatnich trzech lat poprzedzających 2021 r.

27 września br. rozpoczyna się proces generowania protokołów w aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą” o oszacowaniu szkód powstałych w wyniku tegorocznej suszy. W związku z tym, rolnicy, których wnioski o oszacowanie szkód zostaną odrzucone automatycznie przez aplikację, będą otrzymywać kalkulację wraz z informacją, że straty spowodowane wystąpieniem suszy są poniżej 30 % średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie rolnym z ostatnich trzech lat poprzedzających 2021 r.

Protokół i kalkulacja są dostępne w publicznej aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą” po zalogowaniu się do tej aplikacji przez producenta rolnego swoim profilem zaufanym. Jednocześnie uruchomienie od 27 września 2021 r. panelu dla urzędów wojewódzkich oznacza zablokowanie funkcji anulowania już wysłanych wniosków w celu ich poprawienia.

Uruchomienie procesu automatycznego generowania protokołów ma przyspieszyć proces akceptowania ich przez wojewodę lub przez osoby upoważnione przez wojewodę – informuje resort rolnictwa.

Przypominamy, że rolnicy, którzy ponieśli w swoich gospodarstwach szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w roku bieżącym suszy mogą składać wnioski o oszacowanie szkód do 15 października 2021 r.

(rpf) jp / Źródło: MRiRW

Udostępnij: