fbpx
Nagrody w konkursie „Bezpieczne gospodarstwo rolne” zostały wręczone fot. KRUS

Nagrody w konkursie „Bezpieczne gospodarstwo rolne” zostały wręczone

Napisał  Wrz 30, 2021

Organizowany co roku przez KRUS konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne ma na celu poprawę bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych. W tym roku główna nagroda przypadła rolnikom z województwa warmińsko-mazurskiego.

29 września 2021 r. w siedzibie Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie uroczyście podsumowano XVIII Ogólnokrajowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Prezentacja zwycięskich gospodarstw została zwieńczona wręczeniem nagród, dyplomów i listów gratulacyjnych laureatom konkursu.

Podczas uroczystości szesnastu laureatów wojewódzkich konkursu otrzymało z rąk organizatorów i fundatorów nagrody. Główna z nich – ciągnik rolniczy – ufundowana przez Prezesa KRUS, przypadła w udziale Państwu Małgorzacie i Markowi Borkowskim z województwa warmińsko-mazurskiego – właścicielom najbezpieczniejszego gospodarstwa w kraju w 2021 r. Drugie miejsce zajęło gospodarstwo Pana Marcina Wasiniewskiego z województwa kujawsko-pomorskiego, III (ex aequo) – Anny i Tomasza Dudków z województwa małopolskiego oraz Wioletty i Janusza Mrozów z województwa śląskiego.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ufundowała wyróżnienie specjalne „za organizację obejścia gospodarstwa rolnego oraz dbałość o jego estetykę”. Nagroda została przyznana Państwu Agnieszce i Tomaszowi Dumom z województwa podkarpackiego.

W tegorocznym, XVIII Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne udział wzięło 906 gospodarstw indywidualnych. We wszystkich dotychczasowych edycjach uczestniczyło ponad 21 000 gospodarstw.

(rpf) jp / Źródło: MRiRW

Udostępnij: