1/4

O włos od tragedii - osobówka wjechała pod wał uprawowy

Napisał  Wrz 30, 2021

W wyniku niezachowania bezpiecznej odległości kierowca wjechał w ciągnik rolniczy, do którego podłączony był wał uprawowy. Choć całe zdarzenie wyglądało groźnie, szczęśliwie nikomu z uczestników nic się nie stało.

O dużym szczęściu może mówić kierowca osobowego volkswagena, który nie zauważył podłączonego za ciągnikiem wału uprawowego i wjechał w maszynę. Całe zdarzenie mogło skończyć się tragicznie, bowiem w wyniku zderzenia samochód dostał się pod wał, który mógł zmiażdżyć auto. Tym razem skończyło się tylko stratami materialnymi i mandatem karnym. Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 42 za Domaszowicami, w powiecie namysłowskim (województwo opolskie).

Przypominamy, że jesień to okres wzmożonych prac rolniczych. W tym czasie rolnikom towarzyszy wiele różnorodnych zagrożeń związanych m.in. z obsługą sprzętu rolniczego lub częstym przejeżdżaniem dużymi maszynami przez drogi publiczne. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i zachowaniu szczególnej czujności widząc pojazdy rolnicze na drogach.

(rpf) jp/ Źródło: Opolska Policja

Udostępnij:

Skomentuj