Grzegorz Puda: My nie opowiadamy bajek, my zakasujemy rękawy i pracujemy fot. Twiitter/ Grzegorz Puda

Grzegorz Puda: My nie opowiadamy bajek, my zakasujemy rękawy i pracujemy

Napisał  Paź 03, 2021

Obecny Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda, dla wielu rolników nie jest odpowiednią osobą na tym stanowisku, szczególnie tych zrzeszonych w AGROunii z Michałem Kołodziejczakiem na czele.

Krytyka na urząd szefa resortu rolnictwa spada również ze sceny politycznej. Politycy pozycji, w tym Polskie Stronnictwo Ludowe również mocno krytykuje działania ministra, w ich ocenie jest to najbardziej bierny szef resortu rolnictwa w historii.

Tymczasem Grzegorz Puda na za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze sygnalizuje, że w przygotowaniu jest pakiet zmian mających wnieść duże (być może rewolucyjne) zmiany w systemie ubezpieczeń rolniczych.

PUDA TWEET

Jako poparcie swoich słów i tego, że te plany mają realny fundament, Grzegorz Puda poinformował na Twitterze: My i bez tego zwiększyliśmy dopłaty do ubezpieczeń rolniczych o ponad 100 procent w stosunku do rządów PO – PSL.

Hasłem przewodnim ministerialnego „tweeta” jest natomiast: „My nie opowiadamy bajek, my zakasujemy rękawy i pracujemy”.Tymczasem obecnie niewielu rolników decyduje się na zabezpieczenie upraw, mimo iż część z nich ma taki obowiązek. Jak wskazuje w swoim raporcie kontrolnym Najwyższa Izba Kontroli, system ubezpieczeń nie spełnił oczekiwań zarówno ubezpieczających, jak i ubezpieczycieli.

Na niezawieranie umów wpływ ma również udzielanie przez państwo bezpośredniej pomocy finansowej niezależnej od systemu ubezpieczeń. Pojawia się zatem pytanie czy planowane zmiany są w stanie zmienić ten stan rzeczy i zachęcić rolników do ubepieczania swoich gospodarstw a towarzystwa ubezpieczeniowe do oferowania w pełni wartościowych produktów, dzięki którym gospodarz będzie miał realne wsparcie w przypadku potrzeby skorzystania z takiej pomocy.

(rpf) pp

Udostępnij:

Skomentuj