Dziś w Poznaniu spotkanie Kołodziejczak – Puda

Napisał  Paź 03, 2021

Termin tego spotkania został ustalony po bardzo burzliwych wydarzeniach, które miały miejsce na odbywających się w drugiej połowie września targach rolniczych w Bednarach (Wielkopolska). 4 pażdziernika 2021 roku o godzinie 10:00 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się spotkanie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy z liderem i założycielem AGROunii Michałem Kołodziejczakiem.

Tak naprawdę to spotkanie w opinii działaczy AGROunii zostało przez nich wyszarpane i ustalenia miały miejsce w ogóle tylko dlatego, że minister Grzegorz Puda został postawiony pod ścianą, a właściwie to zastawiono mu drogę podczas wizyty na targrach Agro-Show w Bednarach.

- Spotkanie AGROunii z ministrem rolnictwa Grzegorzem Pudą przesłała dziś AGROunia do redakcji portalu OkiemRolnika.pl. Działacze AGROunii podkreślają, że do szefa resortu rolnictwa od początku objęcia przez niego urzędu rok temu, zostało wysłanych kilkadziesiąt pism - na niektóre z nich nie otrzymywali odpowiedzi, na inne odpowiedzi były zdawkowe.

- Po roku działalności Pudy na stanowisku dojdzie do spotkania z największą i najprężniej działającą grupą rolników. AGROunia stawi się na spotkaniu z kilkoma propozycjami zmian - informują w komunikacie działacze AGROunii.

„Sytuacja w rolnictwie wymaga pilnych działań. Codziennie upada kilkadziesiąt gospodarstw rolnych przez nieudolną politykę rządu." - mówi Michał Kołodziejczak, lider AGROunii.

- Czy przełamiemy impas w rolnictwie? Czy minister weźmie się do roboty? - pytają przed dzisiejszym spotkaniem członkowie AGROunii.

(rpf) pp

Udostępnij:

Skomentuj