fbpx
1/3

Rolniczka uprawiała marihuanę na polu kukurydzy

Napisał  Paź 04, 2021

Uprawa kukurydzy nie przynosi takich zysków jak uprawa konopii – do takich wniosków musiała dojść mieszkanka gminy Stary Zamość (województwo lubelskie, powiat zamojski), która na swoim polu z uprawą kukurydzy „wygospodarowała” miejsce na uprawę marihuany. 

Około trzydziestu krzewów konopii innych niż włókniste na polu kukurydzy oraz kilkanaćie krzewów konopii o wysokości od 100 do ponad 200 centymetrów na przylegającej do pola posesji w gminie Stary Zamość znaleźli policjanci z Nielisza. 37-letnia właścicielka tej nielegalnej uprawy Złamała tym samym przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za co odpowie przed sądem.

- Policjanci przeszukali również przylegającą do pola posesję. W ogródku ujawnili kolejnych kilka krzaków konopi. Natomiast w bagażniku znajdującego się na podwórzu samochodu w tekturowym pudełku liście konopi oraz doniczki z nielegalnymi sadzonkami. Mundurowi sprawdzili także dom, który znajdował się na posesji. W jego wnętrzu odnaleźli słoik z roślinnym suszem oraz młynek – informuje starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło z Komendy Miejskiej Polcji 

Krzewy oraz susz przewieziono do komendy, gdzie przeprowadzono badanie narkotesterem, które wykazało, że jest to marihuana. Łącznie policjanci ujawnili i zabezpieczyli blisko 30 krzaków konopi innych niż włókniste, liście konopi o wadze 160 gram oraz kilkadziesiąt gram marihuany.

37-letnia właścicielka nielegalnej uprawy trafiła do policyjnego aresztu gdzie usłyszała już zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste, co zgodnie z polskim prawem jest zabronione i zagrożone odpowiedzialnością karną w wymiarze do 3 lat pozbawienia wolności. Zatrzymana odpowie również za posiadanie środków odurzających, za co można trafić do zakładu karnego również na 3 lata.

(rpf) pp / Źródło: KMP Stary Zamość

Udostępnij:

Skomentuj