Dziś ARiMR uruchamia środki na kredyty preferencyjne dla rolników

Napisał  Paź 06, 2021

6 października 2021 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udostępni współpracującym bankom limity środków na dwie linie kredytowe. Które banki będą udzielały preferencyjnych kredytów?

ARiMR uruchamia współpracującym bankom środki na dwie linie kredytowe: KPS - na ponowne uruchomienie produkcji świń zaprzestanej w związku z ASF oraz linię PR - na zakup akcji lub udziałów.

Kredyty na ponowne uruchomienie produkcji świń zaprzestanej w związku z ASF (linia KPS) mają limit akcji kredytowej: 200 mln zł, środki: 1,2 mln zł na dopłaty do oprocentowania kredytów. Kredytów z linii KPS udzielać będzie Bank Spółdzielczy w Brodnicy.

Kredyty na zakup akcji lub udziałów (linia PR – pomoc de minimis) są z limitem akcji kredytowej 50 mln zł, środki: 100 tys. zł na dopłaty do oprocentowania kredytów. O kredyty z linii PR rolnicy będą mogli ubiegać się w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. i SGB-Banku S.A., a także w zrzeszonych i współpracujących z nimi Bankach Spółdzielczych oraz w bankach: BNP Paribas Bank Polska S.A., Santander Bank Polska S.A., Krakowskim Banku Spółdzielczym, Banku Spółdzielczym w Brodnicy.

(rpf) jp / Źródło: ARiMR

Udostępnij:

Skomentuj