Nocne zderzenie dwóch ciągników rolniczych. Obaj traktorzyści nietrzeźwi...

Napisał  Paź 06, 2021

Brak wyobraźni i łamanie prawa przez osobę pod wpływem alkoholu prowadzącą duży ciągnik rolniczy to fakt wzbudzający emocje i oburzenie. 

W końcu każdy kto przemieszcza się po drodze publicznej może trafić na takiego nieodpowiedzialnego kierowcę, co znacznie zwiększa ryzyko niebezpiecznego zdarzenia drogowego.

Jednak trudno wyobrazić sobie sytuację, że w jednym miejscu znajdzie się dwóch takich pijanych traktorzystów, którzy w dodatku doprowadzą do zderzenia swoich pojazdów. Okazuje się, że to możliwe i taka właśnie sytuacja wydarzyła się naprawdę tuż przed północą z poniedziałku na wtorek (z 4 na 5 października 2021 roku).

Wypadek miał miejsce w Jabłonowie (województwo warmińsko-mazurskie, powiat działdowski, gmina Płośnica). Do bocznego zderzenia dwóch ciągników rolniczych z przyczepami objętościowymi do przewozu zielonej masy doszło podczas wymijania.

Przeprowadzone badanie alkomatem przez przybyłych na miejsce zdarzenia policjantów wykazało, że kierujący ciągnikiem marki Fendt, 27-latek z powiatu mławskiego w wyniku zderzenia pojazdów stracił panowanie nad ciągnikiem, doprowadzając do uszkodzenia ogrodzenia pobliskiej posesji.

Okazało się, że obaj kierujący ciągnikami rolniczymi mieli po 1,5 promila alkoholu w organizmie, za co natychmiast zatrzymano im uprawnienia do kierowania pojazdami. Szczegółowe okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Lidzbarka. O dalszym losie nietrzeźwych mieszkańców powiatu mławskiego zadecyduje sąd.

(rpf) pp / KPP Działdowo

Udostępnij:

Skomentuj