Pijany wjechał samochodem do rowu, do domu holował go sąsiad ciągnikiem rolniczym... fot. Adobe Stock

Pijany wjechał samochodem do rowu, do domu holował go sąsiad ciągnikiem rolniczym...

Napisał  Paź 11, 2021

Czytającym tytuł tego artykułu cała sytuacja może wydawać się zabawna, ale w rzeczywistości to przede wszystkim niewłaściwe zachowanie kierującego samochodem osobowym i skandaliczna reakcja sąsiada, który holując uszkodzony pojazd swoim ciągnikiem rolniczym z pijanym kierowcą za kierownicą holowanego pojazdu.

Zdarzenie miało miejsce 1 października 2021 roku w miejscowości Osiej (województwo kujawsko-pomorskie, powiat brodnicki).

67-letni mężczycna, który w stanie upojenia alkoholowego kierował samochodem mając ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie, na skrzyżowaniu dróg wjechał do rowu. Pojazd wraz z pijanym kierowcą do miejsca zamieszkania był holowany ciągnikiem rolniczym przez jego sąsiada. I nie byłoby nic dziwnego w samopomocy sąsiedzikej gdyby nie fakt, że kierujący osobówką będący pod wpływem alkoholu zasiadł ponownie za kierownicą tym razem holowanego pojazdu.

Policjanci dowiedzieli się o całej sytuacji dzięki zgłoszeniu, z którego wynikało, że ciągnik rolniczy holuje samochód suzuki, za kierownicą którego siedzi pijany mężczyzna. Policjanci ruchu drogowego napotkali we wskazanej miejscowości ciągnik rolniczy za którym holowany był samochód.

Po zatrzymaniu do kontroli drogowej okazało się, że za kierownicą suzuki siedział 67-latek, który miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci, mężczyzna na jednym ze skrzyżowań w gminie Osiek, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, uderzył w krawężnik po czym wpadł do rowu.

Do pomocy w wyciągnięciu auta 67-latkowi przyjechał sąsiad. Policjanci zatrzymali 67-letniego mężczyznę i przetransportowali do brodnickiej komendy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, mieszkańcowi powiatu brodnickiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

(rpf) jp / Źródło: KPP Brodnica

Udostępnij:

Skomentuj