fbpx
fotografia ilustracyjna fotografia ilustracyjna

Traktorzysta jechał „wężykiem”. Został zatrzymany przez policjanta po służbie

Napisał  Paź 16, 2021

Dużą czujnością wykazał się policjant z Posterunku Policji w Dołhobyczowie, który w drodzie do domu po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego ciągnikiem rolniczym.

Zdarzenie miało miejsce 14 sierpnia 2021 roku około godziny szesnastej na terenie gminy Dołchobyczów (województwo lubelskie, powiat hrubieszowski, gmina Dołchobyczów).

Policjant z Posterunku Policji w Dołhobyczowie wracając po służbie do domu zauważył traktorzystę, który jechał „wężykiem”. Kiedy wyprzedził pojazd za kierownicą zobaczył znanego mu 44-letniego mieszkańca gminy Dołhobyczów. Wiedział, że mężczyzna nadużywa alkoholu w związku z tym postanowił go zatrzymać. Zawrócił i zatrzymał kierującego ciągnikiem. Jak się okazało 44-latek miał 3 promile alkoholu w organizmie oraz nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjant po służnie na miejsce wezwał umundurowany patrol policji, który sprawdził stan trzeźwości kierującego. Jak się okazało 44-latek miał 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.

- Po sprawdzeniu pojazdu ujawniono także ingerencje we wskazanie drogomierza. Zatrzymany mieszkaniec gminy Dołhobyczów tłumaczył policjantom, że jechał pożyczyć przyczepę od sąsiada. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem - informuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

(rpf) pp / Źródło: KPP Hrubieszów

Udostępnij:

Skomentuj