fbpx

16 października obchodzimy Światowy Dzień Żywności

Napisał  Paź 16, 2021

W 2021 roku Światowy Dzień Żywności odbywa się pod hasłem: „Nasze działania są naszą przyszłością. Lepsza produkcja, lepsze odżywianie, lepsze środowisko i lepsze życie”.

Żywność jest niezbędna dla przetrwania gatunku ludzkiego, bardzo istotna jest jej jakość i wpływ na ludzki organizm. Pierwszym i najważniejszym ogniwem w produkcji żywności są rolnicy. To oni produkują surowiec niezbędny do późniejszego przetwarzania w zakładach spożywczych, dzięki czemu do sklepów mogą trafić gotowe do spożycia produkty.

Światowy Dzień Żywności ustanowiono w 1979 roku przez Organizację ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). 16 października 1945 roku utworzono Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa. Dziś mija 76 rocznica powstania organizacji, a tego dnia każdego roku na całym świecie jest obchodzony Światowy Dzień Żywności.

Jego celem jest pogłębianie świadomości opinii publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem i niedożywieniem.

Hasło przewodnie Światowego Dnia Żywności i działania mu towarzyszące mają na celu uświadamianiu potrzeby wspierania transformacji systemów rolno-spożywczych na bardziej wydajne, integracyjne, odporne i zrównoważone.

(rpf) pp / Źródło: MRiRW

Udostępnij:

1 komentarz

  • Rolnik
    Link do komentarza Rolnik poniedziałek, 18 październik 2021 06:11

    Przy obecnych cenach nawozów i paliwa, to za rok będziemy obchodzić dzień bez żywności

Skomentuj