fbpx
1/5

Tragiczne potrącenie rowerzysty przez ciągnik rolniczy

Napisał  Paź 16, 2021

Zdarzenie miało miejsce rankiem 8 października 2021 roku w miejscowości Szczereż (województwo małopolskie, powiat nowosądecki, gmina Łącko). Kierujący ciągnikie rolniczym tuz po godzinie ósmej rano, na drodze publicznej portącił rowerzystę.

Zmiażdżony rower pod kołami ciągnika to bardzo dramatyczny obraz tego co wydarzyło się na drodze powiatowej w Szczereżu. W wypadku ucierpiał kierujący rowerem 69-letni mieszkaniec Sądecczyzny, którego z ciężkimi obrażeniami ciała przetransportowano przybyłą na miejsce wypadku karetką do szpitala w Nowym sączu. Wcześniej zastępy straży pożarnej zabezpieczające miejsca zdarzenia udzielały również pomocy ratownikom medycznym Pogotowia Ratunkowego w uciskaniu klatki piersiowej poszkodowanego. Strażacy kierowali ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo. Niestety mężczyzny nie udało się uratować.

Na miejscu zdarzenia przez wiele godzin zablokowany był jeden pas jezdni, a policjanci z grupy wypadkowej sądeckiej Policji oraz biegły z zakresu ruchu drogowego wykonywali czynności, które mają pomóc w ustaleniu dokładnych okoliczności i przyczyn tego tragicznego wypadku. Na miejscu pojawiły się również zastępy z Jednostki Ratownictwa Gaśniczego nr 2 w Nowym Sączy, Ochotnicza Straż Pożarna Olszanka oraz OSP Łącko.

Wraz z policjantami apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze - dla bezpieczeństwa swojego i innych. Za kierownicą wystarczy zaledwie chwila nieuwagi, by doszło do tragedii.

(rpf) pp / Źróło: KPP Nowy Sącz

Udostępnij:

Skomentuj