fbpx
Wydrukuj tę stronę
11-godzinna walka z pożarem stogu słomy. Spłonęło aż 2300 balotów! fot. Gmina Rychwał

11-godzinna walka z pożarem stogu słomy. Spłonęło aż 2300 balotów!

Napisał  Paź 17, 2021

Skala tego pożaru jest ogromna, a jej bilans pokazje, że to nie była łatwa akcja gaśnicza. Na szczęście udało się uratować zwierzęta przebywające na pobliskim wybiegu.

Zdarzenie miało miejsce 10 października 2021 roku w miejscowości Kuchary Borowe (województwo wielkopolskie, powiat koniński, gmina Rychwał). Tuż przed godziną czwartą w nocy zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie.

>> Znasz się na rolnictwie? Sprawdź swoją wiedzę

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia ogniem objęty był cały stóg. Działania strażaków polegały na rozgarnięciu i gaszeniu wodą palącej się słomy. Prowadzono również działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzenianie się pożaru na pobliski wybieg dla zwierząt, gdzie znajdowało się ok. 250 sztuk bydła oraz pryzma z kiszonką – informuje st. kpt. Sebastian Andrzejewski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie. Straty gospodarza są bardzo duże.

W wyniku pożaru spaleniu uległo około 2300 szt. balotów słomy, a z żywiołem przez 11 godzin walczyło 36 strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Rychwał, OSP Kuchary Kościelne, OSP Dąbroszyn, OSP Grochowy i OSP Grodziec.

(rpf) pp / Źródło: KP PSP Konin

Udostępnij: