fbpx
1/3

Strażacy uwolnili krowę uwięzioną w żłobie

Napisał  Paź 17, 2021

Hodowla zwierząt gospodarskich to zadanie, które każdego dnia przysparza dużo pracy, zdarzają się też różnego rodzaju problemy i nietypowe sytuacje. Bywa też tak, że nie są to „standardowe” wypadki rolnicze.

Zdarzenie, któe miało miejsce w miejscowości Pełczyce (województwo świętokrzyskie, powiat staszowki, gmina Bogoria) wymagało interwencji strażaków, którzy przyjechali do gospodarstwa aby ratować... krowę.

Zgłoszenie o wpadnięciu krowy do żłobu wpłynęło w godiznach porannych10 października 2021 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie.

Dyżurny niezwłocznie zadysponował na miejsce zdarzenia dwa zastępy straży pożarnej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali krowę znajdującą się w żłobie, krowa nie mogła opuścić go o  własnych siłach.

- Ratownicy przy pomocy narzędzi hydraulicznych usunęli barierkę metalową następnie założyli pasy zabezpieczające wokół zwierzęcia i za pomocą siły własnych mięśni wydobyli krowę. Zwierzę po wydobyciu zostało przekazane właścicielowi – informuje kpt. Michal Bednarski z KP PSP Staszów.

(rpf) pp / Źródło: KP PSP Staszów

Udostępnij:

Skomentuj