fbpx

Skradziony sąsiadowi ciągnik chciał rozebrać na części

Napisał  Paź 18, 2021

W nocy wtargnął na sąsiednią posesję i ukradł Ursusa C 355. Sprawca ukrył pojazd w swojej stodole i zaczął demontować jego części.

15 października br. w miejscowości Kadłub w województwie łódzkim doszło do nocnej kradzieży ciągnika rolniczego z posesji. Na miejsce został skierowany patrol. Mundurowi w rozmowie z pokrzywdzonymi ustalili, iż najprawdopodobniej w nocy ktoś włamał się na ich posesję zrywając zabezpieczenie bramy wjazdowej. Następnie skradł stojący pod wiatą ciągnik rolniczy ursus C 355. Na miejscu zdarzenia policjanci zbierali wszelkie informacje mogące pomóc w wyjaśnieniu tej sprawy.

Mundurowi bardzo szybko ustalili sprawcę przestępstwa oraz miejsce ukrycia skradzionego traktora. Okazało się, że ursus stał w stodole na sąsiedniej posesji. Ciągnik miał już częściowo zdemontowaną kabinę. W stodole ukrywał się również wytypowany sprawca kradzieży. Był to 40-letni sąsiad pokrzywdzonego. Mundurowi zatrzymali mężczyznę i osadzili go w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(rpf) jp / Źródło: KWP Łódź

Udostępnij:

Skomentuj