fbpx
​Były prezes Bielmleku zatrzymany przez CBA fot. CBA

​Były prezes Bielmleku zatrzymany przez CBA

Napisał  Paź 20, 2021

Do zatrzymania prezesa Bielmleku doszło w dniu dzisiejszym 20 października. Prokuratura przedstawiła Tadeuszowi R. zarzuty dotyczące nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków.

Były prezes podlaskiej spółdzielni Bielmlek i jednocześnie były senator PIS i były wiceminister rolnictwa. Stawia się mu zarzuty wyrządzenia szkód majątkowych na kwotę około 80 mln zł, które doprowadziły do upadłości spółdzielni i pozostawiły wielu rolników z długami. Wraz z Tadeuszem R. CBA zatrzymała również głównego księgowego Mikołaja R. oraz członka zarządu spółdzielni Piotra Ż. Według prokuratury wszyscy trzej celowo działali na szkodę Bielmleku. Decyzja o zastosowaniu środków zapobiegawczych w stosunku do podejrzanych ma zapaść po ich zatrzymaniu.

Na skutek niewłaściwego zarządzania Bielmlekiem, a w konsekwencji jego bankructwo pokrzywdzonych zostało wielu rolników. Nie tylko nie otrzymali oni zapłaty za dostarczone do spółdzielni mleko, ale jako członkowie spółdzielni stali się „współudziałowcami” długu Bielmleku.

(rpf) jp

Udostępnij:

Skomentuj