fbpx
Dotychczas ARiMR wypłaciła rolnikom 3,2 mld zł z tytułu dopłat fot. Adobe Stock

Dotychczas ARiMR wypłaciła rolnikom 3,2 mld zł z tytułu dopłat

Napisał  Paź 22, 2021

Do dnia 22 października br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zrealizowała niemal 600 tys. przelewów z tytułu zaliczek na poczet płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2021 r. na kwotę 3,2 mld zł.

- W pierwszym tygodniu realizacji na konta bankowe rolników trafiło 3,2 mld zł z tytułu dopłat bezpośrednich oraz płatności obszarowych PROW - mówi Halina Szymańska prezes ARiMR. W ramach tej kwoty do ponad 343,2 tys. rolników trafiło blisko 2,5 mld zł z tytułu dopłat bezpośrednich, a ok. 254 tys. beneficjentów otrzymało ponad 700 mln zł w ramach płatności obszarowych PROW.

Zaliczki wypłacane są na najwyższym dopuszczonym poziomie w Unii Europejskiej. W przypadku dopłat bezpośrednich wyniosą 70 proc., a w przypadku płatności obszarowych – 85 proc. należnych dopłat

Wypłata zaliczek potrwa do końca listopada, natomiast od 1 grudnia br. rozpocznie się przekazywanie pozostałych kwot dopłat bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW. W tegorocznej kampanii wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich złożyło ok. 1,3 mln rolników, a koperta finansowa przeznaczona na ich realizację wynosi 15,63 mld złotych. Natomiast cały budżet na płatności obszarowe z PROW za 2021 r. wynosi nieco ponad 3 mld zł.

ARiMR sugeruje, by rolnicy oczekujący na wypłatę zaliczek sprawdzili, czy Agencja posiada właściwe dane dotyczące numerów ich kont bankowych. Jeżeli numer konta będzie nieaktywny, pieniądze wrócą do Agencji. Wszelkie zmiany dotyczące numeru rachunku należy zgłaszać do biur powiatowych ARiMR.

(rpf) jp / Źródło: ARiMR

Udostępnij:

Skomentuj