fbpx
Nie żyje rolnik wciągnięty przez glebogryzarkę fot. Lubelska Policja

Nie żyje rolnik wciągnięty przez glebogryzarkę

Napisał  Lis 06, 2021

Nieszczęsliwy wypadek miał miejsce 4 listopada 2021 roku w gminie Kłoczew (województwo lubelskie, powiat rycki). Podczas prac polowych z ciągnikiem i glebogryzarką doszło do tragedii – śmierć na miejscu poniósł 68-letni rolnik.

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ustalili wstępnie, że podczas wykonywania prac polowych 68-letni mężczyzna został wciągnięty przez glebogryzarkę, niestety nie było wtedy w pobliżu nikogo, kto mógłby pomóc rolnikówi i udzielić jakiejkolwiek pomocy.

Obrażenia były na tyle poważne, że na ich skutek mężczyzna niestety zmarł. Obecnie policja pod nadzorem prokuratury prowadzi czynności mające w pełni wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Wypadki rolnicze zdarzają się nadal zbyt często, można by zmniejszyć ich ilość chociażby przez zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Najgroźniejsze są rutyna i niedbałość oraz lekceważenie faktu, że pracujące maszyny stanowią bardzo duże zagrożenie. Apelujemy o ostrożność i rozwagę podczas wykonywania wszelkich prac w gospodarstwie.

(rpf) Paweł Pąk / Źródło: Lubelska Policja

Udostępnij:

1 komentarz

  • smotny
    Link do komentarza smotny niedziela, 07 listopad 2021 15:49

    wypadki rolnicze niestety się cały czas zdarzają - prawdziwa tragedia , wyrazy współczucia dla rodziny :(

Skomentuj