fbpx
Niewybuch z czasów wojny znaleziony podczas prac polowych fot. Lubelska Policja

Niewybuch z czasów wojny znaleziony podczas prac polowych

Napisał  Lis 06, 2021

Mimo upływu ponad 75 lat od ukończenia II Wojny Światowej, nadal można natrafić na jej ślady w postaci niewypałów i niewybuchów, które są odnajdywane przeważnie podczas prac budowlanych i polowych.

Taka sytuacja miała miejsce 5 listopada 2021 roku w gminie Wojsławice (województwo lubelskie, powiat chełmski). Tego dnia do dyżurnego komendy policji w Chełmie wpłynęło zgłoszenie o znalezionym podczas prac polowych niewubuchu. Po przyjeżdzie na miejsce policjanci zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu wezwanego patrolu saperskiego.

Niewybuch został znaleziony w Witoldowie, gdzie rolnik podczas prac polowych natknął się na znalezisko. Na miejscie skierowano funkcjonariuszy z komisariatu w Żmudzi, którzy pilnowali tego terenu do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, któy zidentyfikował niewybuch jako pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Znalezisko zostało przez saberów zabezpieczone Wojskowi saperzy zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko i zabrali je w celu zneutralizowania.

Pamiętaj! Kiedy natrafisz podczas prac polowych na obiekt wyglądający na niewybuch lub niewypał, zgłoś ten fakt natychmiast na policję. Zachowaj ostrożność i pod żadnym pozorem nie podnoś niewybuchów, nie odkopuj ich i nie przemieszczaj oraz nie manipuluj przy nich, a miejsce to w miarę możliwości zabezpiecz przed dostępem osób postronnych.

(rpf) kp / Źródło: Lubelska Policja

Udostępnij:

1 komentarz

  • pawelcio
    Link do komentarza pawelcio niedziela, 07 listopad 2021 15:52

    kiedyś mój dziadek dał mi granat znaleziony w lesie i nikt sie tym szczegolnie nie martwil a teraz wielkie larum

Skomentuj

Rolnictwo to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki. Z tego względu osoby działające na tym obszarze ciągle spotykają jakieś zmiany, za którymi samemu niekiedy trudno nadążyć. Właśnie w tym celu powstał portal rolniczy Okiem Rolnika. Udostępniamy wieści dotyczące najbardziej interesujących tematów, sprawdzamy otrzymane informacje oraz kondensujemy je w artykuły, które w przystępny sposób dostarczają wiadomości rolnikom. Dzięki temu nie muszą szukać tekstów na innych portalach niezwiązanych z tym obszarem. Wystarczy, że wejdą na naszą stronę - Okiem Rolnika to rzetelne źródło wszystkich informacji, które pojawiają się w obszarze rolnictwa.

Okiem Rolnika - Twoje źródło wiadomości rolniczych

Portal Okiem Rolnika tworzą osoby, którzy zbierają wiadomości z Polski i innych krajów dotyczące interesujących treści. Śledząc naszą stronę, będziesz na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami w prawie, zmianami na rynkach, spadkami i wzrostami wynagrodzeń, dofinansowań oraz cen produktów bądź sprzętu, chorobami atakującymi rośliny oraz zwierzęta, a także wpływie sytuacji politycznej na polskie i zagraniczne rolnictwo. Ponadto udostępniamy informacje na temat aktualnych wydarzeń.

Dostarczamy również wiedzy początkującym, jak i doświadczonym rolnikom w zakresie wielu różnych kwestii, jak uprawa roli, hodowla zwierząt, skup płodów rolnych, użytkowanie maszyn czy dofinansowania systemów montowanych w gospodarstwach. Z nami nie musisz obawiać się żadnego tematu - wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz na portalu Okiem Rolnika. Dbają o to osoby z pasji do rolnictwa.

Nie ograniczamy się jednak jedynie do tematów okołorolniczych. Na naszym portalu znajdziesz także teksty dotyczące zdrowia i wpływu różnych składników na organizmy zwierząt oraz ludzi, motoryzacyjnych nowinek czy innowacji z zakresu elektroniki. Połączenie wielu różnych tematów sprawia, że Okiem Rolnika ma nie tylko charakter informacyjny, ale również dydaktyczny oraz rozrywkowy.