fbpx
Niewybuch z czasów wojny znaleziony podczas prac polowych fot. Lubelska Policja

Niewybuch z czasów wojny znaleziony podczas prac polowych

Napisał  Lis 06, 2021

Mimo upływu ponad 75 lat od ukończenia II Wojny Światowej, nadal można natrafić na jej ślady w postaci niewypałów i niewybuchów, które są odnajdywane przeważnie podczas prac budowlanych i polowych.

Taka sytuacja miała miejsce 5 listopada 2021 roku w gminie Wojsławice (województwo lubelskie, powiat chełmski). Tego dnia do dyżurnego komendy policji w Chełmie wpłynęło zgłoszenie o znalezionym podczas prac polowych niewubuchu. Po przyjeżdzie na miejsce policjanci zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu wezwanego patrolu saperskiego.

Niewybuch został znaleziony w Witoldowie, gdzie rolnik podczas prac polowych natknął się na znalezisko. Na miejscie skierowano funkcjonariuszy z komisariatu w Żmudzi, którzy pilnowali tego terenu do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, któy zidentyfikował niewybuch jako pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Znalezisko zostało przez saberów zabezpieczone Wojskowi saperzy zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko i zabrali je w celu zneutralizowania.

Pamiętaj! Kiedy natrafisz podczas prac polowych na obiekt wyglądający na niewybuch lub niewypał, zgłoś ten fakt natychmiast na policję. Zachowaj ostrożność i pod żadnym pozorem nie podnoś niewybuchów, nie odkopuj ich i nie przemieszczaj oraz nie manipuluj przy nich, a miejsce to w miarę możliwości zabezpiecz przed dostępem osób postronnych.

(rpf) kp / Źródło: Lubelska Policja

Udostępnij:

1 komentarz

  • pawelcio
    Link do komentarza pawelcio niedziela, 07 listopad 2021 15:52

    kiedyś mój dziadek dał mi granat znaleziony w lesie i nikt sie tym szczegolnie nie martwil a teraz wielkie larum

Skomentuj