fbpx
Wydrukuj tę stronę
Rafał Romanowski ponownie wiceministrem rolnictwa fot. MRiRW

Rafał Romanowski ponownie wiceministrem rolnictwa

Napisał  Lis 08, 2021

Po objęciu stanowiska szefa resortu rolnictwa Henryk Kowalczyk podjął decyzję o zaangażowaniu na funkcję wiceministra rolnictwa Rafała Romanowskiego, który pełnił już tę funkcję przez osiem lat od 2007 do 2015 roku.

Akt powołania na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi został wręczony Rafałowi Romanowskiemu 4 listopada 2021 roku przez Wicepremiera Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka.

Rafał Romanowski urodził się 15 lutego 1978 roku w Ciechanowie, jest absolwentem Wydziału Nauk Politycznych (dziennikarstwa i public relations) w Wyższej Szkole Humanistycznej w Pułtusku oraz Akademii Humanistycznej w Pułtusku na kierunku marketingu i reklamy. To nie pierwszy raz kiedy Henryk Kowalczyj i Rafał Romanowski pracują razem. Od 2006 roku Romanowski był doradcą Kowalczyka, który był wówczas sekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Był też szefem jego gabinetu jako pełnomocnika rządu do spraw kształtowania ustroju rolnego.

Od 13 sierpnia 2007 do 16 listopada 2007 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

19 listopada 2015 ponownie został wiceministrem rolnictwa w randze podsekretarza stanu. W styczniu 2020 odszedł z funkcji wiceministra. W marcu tego samego roku został pełnomocnikiem ministra aktywów państwowych Jacka Sasina ds. rolno-spożywczych.

(rpf) Paweł Pąk / Źródło: MRiRW, Wikipedia

Udostępnij: