fbpx

Pijany wjechał ciągnikiem rolniczym w budynek mieszkalny

Napisał  Lis 08, 2021

„Występy” tego traktorzysty zakończyły się w rowie, do którego wjechał po tym jak udzerzył w budynek mieszkalny, wszystkiego tego dokonał mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu wpłynęło do Komendy Powiatowej Policji we Włodawie w sobotę 6 października 2021 roku tuż po godzinie 1:00 w nocy. Mieszkaniec gminy Włodawa (województwo lubelskie, powiat włodawski) poinformował, że w jego budynek mieszkalny wjechał kierujący ciągnikiem rolniczym. Policjanci podczas dojazdu na miejsce zastali w rowie wskazany pojazd, a obok niego 3 osoby pod wyraźnym wpływem alkoholu, których zatrzymano ze względu na podejrzenie kierowania.

Funkcjonariusze ustalili, że kierującym ciągnikiem rolniczym był 23-latek, u którego badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna najpierw wjechał w budynek mieszkalny zgłaszającego, a następnie swoją jazdę zakończył w rowie.

Przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, konsekwencje finansowe i zakaz kierowania.

Policjanci w wyniku przeprowadzonych czynności ustalili, że kierowcą ciągnika był 23-latek z gminy Ostrów Lubelski. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Śledczy przedstawił mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przypominamy, że za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, konsekwencje finansowe i zakaz kierowania pojazdami.

Pamiętajmy, że jazda pod działaniem alkoholu stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Alkohol zmienia postrzeganie, spowalnia reakcję, zaburza koncentrację. Dlatego apelujemy, aby widząc pijanego za kierownicą nie wahać się, tylko informować służby dzwoniąc pod numer alarmowy. Taki telefon może uratować komuś życie.

(rpf) Julianna Makowska / Źródło: KPP Włodawa

Udostępnij:

1 komentarz

Skomentuj