fbpx
Pijany, bez OC i badań technicznych, z zakazem prowadzenia pojazdów, wjechał ciągnikiem do rowu... fot. KMP Łomża

Pijany, bez OC i badań technicznych, z zakazem prowadzenia pojazdów, wjechał ciągnikiem do rowu...

Napisał  Lis 10, 2021

Prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu to nie jest najlepszy pomysł, a jeśli do tego pojazd nie ma obowiązkowej polisy OC, a kierowca ma nałożony aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, to możemy mówić o recydywie – inaczej chyba nie da się tego ująć.

Na usta cisną się też niezenzuralne słowa, bo przecież taki nieodpowiedzialny pijany „traktorzysta” stanowi zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego, pieszych i paktycznie każdego kto pojawi się na jego drodze.

8 listopada 2021 roku 44-letni mieszkaniec gminy Śniadowo (województwo podlaskie, powiat łomżyński) podczas wymijania nie zachował należytej ostrożności i ciągnikiem z przyczepą wjechał do rowu. Wezwani na miejsce zdarzenia policjanci szybko wyczuli woń wysokoprocentowych trunków od mężczyzny, a przeprowadzone alkomatem badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie!

Funkcjonariusze ustalili też, że to nie jedyny grzech mieszkańca gminy Śniadowo, bowiem na jego koncie jest również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a prowadzony przez niego ciągnik nie ma obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) oraz aktualnych badań technicznych.

- Mieszkaniec gminy Śniadowo usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, pomimo orzeczonego zakazu oraz odpowie za popełnione wykroczenia. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności – informuje Komenda Miejska Policji w Łomży.

(rpf) Julianna Makowska / Źródło: KMP Łomża

Udostępnij:

Skomentuj