fbpx
fotografia ilustracyjna fotografia ilustracyjna

Kolejny wojenny niewybuch znaleziony podczas prac polowych

Napisał  Lis 14, 2021

Od ostatnich działań wojennych na terytorium Polski minęło wiele dziesięcioleci. Machina wojenna przetoczyła się przez nasz kraj wzdłuż i wszerz, zostawiając po sobie duże ilości amunicji i bomb, które mimo upływu lat nadal stwarzają zagrożenie.

Na niebiezpieczne pozostałości z okresu wojny przeważnie natrafiamy podczas prac budowlanych lub przy przeprowadzaniu prac polowych, bowiem to właśnie ziemia skrywa w sobie to co pozostawiła po sobie wojna. Są to niewybuchy i niewypały w postaci między innymi bomb lotniczych, min, amunikcji, pocisków artyleryjskich.

Podczas prac polowych w dniu 7 listopada 2021 roku w miejscowości Suchatówka (województwo kujawsko-pomorskie, powiat inowrocławski, gmina Gniewkowo) rolnik natrafił na przedmiot, który wyglądał jak bomba lotnicza. Właściciel terenu niezwłocznie powiadomił o znalezisku policję.

Przybyli na pole policjanci z Janikowa, skierowani na miejsce znaleziska przez dyżurnego potwierdzili, że to bomba o długości jednego metra i może pochodzić z okresu II Wojny Światowej.

Takimi niewybuchami zajmują się zawsze wojskowi saperzy, którzy zabierają je na poligon w celu zneutralizowania.

Wraz z policjantami przypominamy, że pomimo upływu lat nadal odnajdywane są na polach, w ogrodach, czy w lasach niewybuchy, które mogą być groźne. Zachowajmy ostrożność i zaalarmujmy odpowiednie służby.

- Policjanci apelują, aby za każdym razem, gdy natkniemy się na taki przedmiot alarmować odpowiednie służby. Samemu absolutnie przy nim nie majstrować, czy próbować zneutralizować. To grozi wybuchem i śmiercią – ostrzega aspirant sztabowy Izabella Drobniecka / Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu.

(rpf) Paweł Pąk / Źródło: KMP w Inowrocławiu

Udostępnij:

Skomentuj

Rolnictwo to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki. Z tego względu osoby działające na tym obszarze ciągle spotykają jakieś zmiany, za którymi samemu niekiedy trudno nadążyć. Właśnie w tym celu powstał portal rolniczy Okiem Rolnika. Udostępniamy wieści dotyczące najbardziej interesujących tematów, sprawdzamy otrzymane informacje oraz kondensujemy je w artykuły, które w przystępny sposób dostarczają wiadomości rolnikom. Dzięki temu nie muszą szukać tekstów na innych portalach niezwiązanych z tym obszarem. Wystarczy, że wejdą na naszą stronę - Okiem Rolnika to rzetelne źródło wszystkich informacji, które pojawiają się w obszarze rolnictwa.

Okiem Rolnika - Twoje źródło wiadomości rolniczych

Portal Okiem Rolnika tworzą osoby, którzy zbierają wiadomości z Polski i innych krajów dotyczące interesujących treści. Śledząc naszą stronę, będziesz na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami w prawie, zmianami na rynkach, spadkami i wzrostami wynagrodzeń, dofinansowań oraz cen produktów bądź sprzętu, chorobami atakującymi rośliny oraz zwierzęta, a także wpływie sytuacji politycznej na polskie i zagraniczne rolnictwo. Ponadto udostępniamy informacje na temat aktualnych wydarzeń.

Dostarczamy również wiedzy początkującym, jak i doświadczonym rolnikom w zakresie wielu różnych kwestii, jak uprawa roli, hodowla zwierząt, skup płodów rolnych, użytkowanie maszyn czy dofinansowania systemów montowanych w gospodarstwach. Z nami nie musisz obawiać się żadnego tematu - wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz na portalu Okiem Rolnika. Dbają o to osoby z pasji do rolnictwa.

Nie ograniczamy się jednak jedynie do tematów okołorolniczych. Na naszym portalu znajdziesz także teksty dotyczące zdrowia i wpływu różnych składników na organizmy zwierząt oraz ludzi, motoryzacyjnych nowinek czy innowacji z zakresu elektroniki. Połączenie wielu różnych tematów sprawia, że Okiem Rolnika ma nie tylko charakter informacyjny, ale również dydaktyczny oraz rozrywkowy.