fbpx
1/2

Ukradł samochód po jeździe próbnej. Po chwili doprowadził do kolizji z kombajnem

Napisał  Lis 14, 2021

Na nietypowy pomysł zdobycia samochodu wpadł mieszkaniec Kutna. Umówił się na jazdę próbną z małżeństwem, które zamieściło ogłoszenie w internecie.

W niedzielę 7 czerwca 2021 roku policjanci z Sochaczewa (województwo mazowieckie, powiat sochaczewski) zostali powiadomieni o kradzieży do której doszło w dość nietypowych okolicznościach. Sprawca ukradł auto w ciągu dnia i na oczach właściciela.

Jak ustalili finkcjonariusze, małżeństwo z gminy Sochaczew chciało sprzedać samochód. Po zamieszczeniu ogłoszenia w internecie, szybko odezwał się do nich mężczyzna zainteresowany jego kupnem. Przyjechał do nich na posesję obejrzał auto i pojechał nawet z właścicielem na jazdę próbną. Po powrocie, gdy mieszkaniec gminy Sochaczew wysiadł z auta potencjalny kupiec z piskiem opon i otwartymi drzwiami pasażera ukradł pojazd.

Małżeństwo wsiadło do drugiego samochodu i próbowało odnaleźć sprawcę na własną rękę. Sprawdzili kilka miejsc, ale auta nigdzie nie było. Wtedy postanowili poinformować Policję o kradzieży.

Ukradł samochód chwilę po jeździe próbnej, a następnie doprowadził do kolizji z kombajnem na drodze krajowej nr 92 w powiecie łowickim.

Sprawca porzucił auto, ale policjantom szybko udało się ustalić jego tożsamość. Przy współpracy z policjantami z Kutna, mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut kradzieży pojazdu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawca nie cieszył się długo łupem. Na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Maurzyce w powiecie łowickim, doprowadził do kolizji z kombajnem, zostawił auto i uciekł.

Policjanci z referatu operacyjno – rozpoznawczego szybko ustalili, że sprawcą może być 25 – letni mieszkaniec Kutna. Przy współpracy z tamtejszymi funkcjonariuszami, podejrzany został zatrzymany. Sochaczewscy kryminalni doprowadzili go do komendy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży pojazdu. Przyznał się do popełnionego przestępstwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(rpf) Julianna Makowska / Źródło: KPP Sochaczew

Udostępnij:

Skomentuj