fbpx
Wicepremier Henryk Kowalczyk wręcza nominację ministerialną posłowi Norbertowi Kaczmarczykowi fot. MRiRW

Norbert Kaczmarczyk z Solidarnej Polski nowym wiceministrem rolnictwa

Napisał  Lis 15, 2021

Norbert Jakub Kaczmarczyk jest posłem Solidarnej Polski, zasiada w sejmowych komisjach: Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Edukacji, Nauki i Młodzieży. Jest rolnikiem, współprowadzi 300-hektarowe gospodarstwo rolne.

Akt powołania na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pełnomocnika Rządu do spraw Przetwórstwa i Rozwoju Rynków Rolnych, został wręczony 10 listopada 2021 roku przez wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka.

- To duży zaszczyt i odpowiedzialność. W przeszłości udowadniałem, że wspólna praca, wspólne cele przynoszą konkretne efekty. Jako czynny rolnik chcę służyć rolnikom i społeczności wiejskiej oraz mocno pracować na rzecz rozwoju polskiego rolnictwa. Dziękuję za zaufanie Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, Premierowi Henrykowi Kowalczykowi oraz Ministrowi Sprawiedliwości Prokuratorowi Generalnemu Zbigniewowi Ziobro – powiedział tuż po nominacji Norbert Kaczmarczyk.

Nowy wiceminister w minionych wyborach parlamentarnych został wybrany posłem w okręgu tarnowskim już po raz drugi, a Zjednoczona Prawica zdobyła w tym okręgu dodatkowy mandat. Kaczmarczyk ponownie został także członkiem Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi - tym samym może się on pochwalić już 6-letnim stażem pracy w tym kluczowym dla resortu rolnictwa organie.

W działalności publicznej zajmuje się głównie sprawami związanymi z rolnictwem.

(rpf) Paweł Pąk

Udostępnij:

Skomentuj