fbpx
Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez ciągnik rolniczy fot. Pomorska Policja

Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez ciągnik rolniczy

Napisał  Lis 17, 2021

Praca w gospodarstwie rolnym niesie ze sobą wiele zagrożeń, trzeba być niestannie czujnym i „mieć oczy dookoła głowy”. Niestety tym razem wypadek, który przytrafił się rolnikowi z powiatu kwidzyńskiego okazał tragiczny w skutkach.

13 listopada 2021 roku około godziny 13:00 na posterunek miejscowej policji wpłynęło zawiadomienie o wypadku, do którego doszło na terenie gminy Sadlinki (województwo pomorskie, powiat kwidzyński). Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że 46-letni mężczyzna, kierując ciągnikiem rolniczym, ześlizgnął się ze skarpy, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego wywrócenia, po czym traktor przygniótł mężczyznę.

Pierwsi pomocy udzielili sąsiedzi, którzy wyciągnęli mężczyznę spod traktora i rozpoczęli udzielanie pierwszej pomocy. Następnie pomocy mężczyźnie zaczęli udzielać policjanci, strażacy, oraz pogotowie ratunkowe. Mimo zaangażowania wielu osób i użycia defibrylatora mężczyzna zmarł.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonywali czynności na miejscu zdarzenia, przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady i dowody. Wykonane czynności pomogą w wyjaśnieniu przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

(rpf) Paweł Pąk / Źródło: Pomorska Policja

Udostępnij:

Skomentuj