fbpx
1/4

Niebezpieczne zderzenie osobówki z ciągnikiem. Pług zmiażdżył samochód osobowy

Napisał  Lis 18, 2021

Droga publiczna to przestrzeń w której muszą obok siebie funkcjonować i sprawnie przemieszczać się zarówno pojazdy osobowe jak i te specjalistyczne, często mające nietypowe gabaryty i poruszające się wolniej od pozostałych uczestników ruchu drogowego. Są to między innymi pojazdy rolnicze, a najpopularniejsze i najczęściej spotykane to ciągniki.

Wspólne korzystanie z drogi publicznej nie do końca udało się kierowcy samochodu osobowego marki Fiat Punto, który wjechał w pług zaczepiony na tyle ciągnika rolniczego. Kolizja ta wyglądała bardzo groźnie, bowiem pług zmiażdżył przód i dach osobówki, która wbiła się pod maszynę. Jeden z lemieszy rozpruł maskę auta i wybił szybę wbijając się w miejsce pasażera. Na szczęście kierowca podróżował sam i wyszedł z auta o własnych siłach.

Zdarzenie miało miejsce 15 listopada po godzinie jedenastej przed południem w miejscowości Pęckowo (województwo wielkopolskie, powiat szamotulski, gmina Obrzycko), wtedy do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku od dyżurnego Policji,

Dyżurny SK do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach oraz jeden zastęp OSP Ostroróg.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w tył ciągnika rolniczego. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu. Policja była na miejscu.

Przybyły na miejsce zdarzenia zastęp straży pożarnej zabezpieczył miejsce zdarzenia, rozłączył akumulatory w uszkodzonych pojazdach, przeprowadził sorbcję płynów eksploatacyjnych oraz pomagał Policji w kierowaniu ruchem.

W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (8 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

(rpf) Paweł Pąk / Źródło: PSP Szamotuły

Udostępnij:

Skomentuj