fbpx

Wniosek suszowy do 30 listopada za pomocą aplikacji

Napisał  Lis 22, 2021

Do 30 listopada 2021 roku rolnicy, którzy w tym roku ponieśli straty spowodowane wystąpieniem suszy i którzy nie złożyli do 15 października br. wniosków o oszacowanie strat w publicznej aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą”, mogą złożyć wniosek o oszacowanie strat za pomocą specjalnie uruchomionej aplikacji: https://aplikacje.gov.pl/app/susza.

Wypełniony i podpisany w aplikacji wniosek zostaje automatycznie przeliczony i generowany jest protokół w przypadku gdy szkody spowodowane przez suszę są wyższe niż 30% średniej rocznej produkcji w gospodarstwie rolnym. Gdy, szkody zostaną wyliczone na poziomie 30% i mniej generowana jest kalkulacja.

Protokół lub kalkulacja jest dostępna w aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą”, po zalogowaniu się do tej aplikacji profilem zaufanym. Prawidłowo złożony wniosek wymaga opatrzenia go podpisem zaufanym.

Podstawa prawna

Rozporządzenie Rady Ministrów zmieniając rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podpisane 18 listopada 2021 r.

(rpf) Julianna Makowska / Źródło: ARiMR

Udostępnij:

Skomentuj