fbpx
ARiMR: 11,26 mld zł z tytułu dopłat bezpośrednich oraz płatności obszarowych PROW na kontach rolników fot. Adobe Stock

ARiMR: 11,26 mld zł z tytułu dopłat bezpośrednich oraz płatności obszarowych PROW na kontach rolników

Napisał  Lis 22, 2021

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała, że do 19 listopada na konta bankowe rolników wpłynęło 11,26 mld zł z tytułu zaliczek na poczet płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2021 r.

Wcześniej do 1,17 mln rolników, którzy złożyli w tym roku wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich, wpłynęły zaliczki z tego tytułu w wysokości 9,14 mld zł. Z kolei ok.  850 tys. beneficjentów otrzymało nieco blisko 2,12 mld zł zaliczkowych płatności obszarowych PROW. Wypłata tegorocznych zaliczek rozpoczęła się 18 października i potrwa do końca listopada. od 1 grudnia br. rozpocznie się przekazywanie pozostałych kwot dopłat bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW za 2021 r.

W Polsce zaliczki wypłacane są na najwyższym dopuszczonym poziomie w Unii Europejskiej. W przypadku dopłat bezpośrednich wynoszą 70 proc., a jeśli chodzi o płatności obszarowe jest to 85 proc. należnych dopłat.

W tegorocznej kampanii wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich złożyło ok. 1,3 mln rolników, a koperta finansowa przeznaczona na ich realizację wynosi 15,63 mld zł. Natomiast cały budżet na płatności obszarowe z PROW za 2021 r. sięga nieco ponad 3 mld zł.

- Prosimy, aby rolnicy oczekujący na wypłatę zaliczek, sprawdzili, czy ARiMR posiada właściwe dane dotyczące numerów ich kont bankowych - jeżeli okażą się one nieaktualne, pieniądze wrócą do Agencji. Wszelkie zmiany dotyczące rachunku należy zgłaszać do biur powiatowych ARiMR – informuje agencja.

(rpf) Paweł Pąk / Źródło: ARiMR

Udostępnij:

Skomentuj