fbpx
Do 30 listopada trwa nabór wniosków na tworzenie grup producenckich fot. Adobe Stock

Do 30 listopada trwa nabór wniosków na tworzenie grup producenckich

Napisał  Lis 23, 2021

Zainteresowani złożeniem wniosku o dofinansowanie na tworzenie grup producentów i organizacji producentów powinni się pospieszyć, bowiem wnioskować o pomoc można do 30 listopada 2021 roku.

Wsparcie jest realizowane z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach „Tworzenia grup producentów i organizacji producentów".

Jak wypłacana jest pomoc?

Przez pięć pierwszych lat następujących po dacie uznania grupy producentów rolnych lub organizacji producentów pomoc pomoc jest realizowana w formie rocznych płatności.

Jaka jest wysokość wsparcia?

Wysokość wsparcia jest zróżnicowana w każdym kolejnym 12-miesięcznym okresie i wynosi: w pierwszym roku – 10 proc. przychodów netto, w drugim roku – 9 proc., w trzecim roku – 8 proc., w czwartym roku – 7 proc., w piątym roku – 6 proc. Limit przyznawanych środków finansowych to 100 tys. euro w każdym roku pięcioletniego okresu.

Dla kogo przeznaczone jest wsparcie?

Dofinansowanie przeznaczone jest dla przedsiębiorców prowadzących mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwa w zakresie produkcji rolno-spożywczej. Beneficjentami wsparcia mogą się stać zarówno grupy producentów rolnych, uznane od 1 grudnia 2020 r. na podstawie przepisów z 2000 roku w skład których wchodzą wyłącznie osoby fizyczne, jak i organizacje producentów uznane na podstawie przepisów z 2004 r. Tą pomocą nie są objęci producenci drobiu, wyrobów z mięsa drobiowego i jego podrobów.

Przypominamy, że wniosek o przyznanie pomocy należy złożyć w oddziale regionalnym ARiMR osobiście lub przez upoważnioną osobę. Można to zrobić także elektronicznie za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP albo przesłać przesyłką rejestrowaną, nadaną w placówce Poczty Polskiej.

(rpf) Paweł Pąk / Źródło: ARiMR

Udostępnij:

Skomentuj