fbpx
1/2

Wypadki w rolnictwie: Kombajn do zbioru ziemniaków przygniótł nogę kobiety

Napisał  Lis 24, 2021

Podczas pracy w gospodarstwie rolnym praktycznie każdego dnia mamy do czynienia z sytuacjami zagrażającymi zdrowiu i życiu osób obsługujących maszyny i urządzenia rolnicze. Niestety wiele wypadków ma miejsce podczas zbioru plonów pracy na polach.

Zbiór ziemniaków z pól, zwany też wykopkami, odbywa się do późnej jesieni. Do zbioru używane są specjalistyczne kombajny. Właśnie taka maszyna przewróciła się podczas prac polowych 9 listopada 2021 roku w miejscowości Gardeja (województwo pomorskie, powiat kwidzyński, gmina Gardeja).

Niestety podczas wywrotki z platformy kombajnu została zrzucona jedna z kobiet pracujących przy zbiorach, niestety upadła tak niefortunnie, że jej noga została przygnieciona przez kombajn. Informacja o zdarzeniu do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego (SKKP) PSP w Kwidzynie wpłynęła o godzinie 11:16 w dniu 9 listopada 2021 roku.

Na miejsce zdarzenia zostali zadysponowani strażacy z jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie. Jednak jeszcze przed przybyciem jednostki ochrony przeciwpożarowej (JOP) świadkowie zdarzenia obecni przy pracach polowych zrobili podkop pod kombajnem i uwolnili kończynę poszkodowanej. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzielili poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej i przekaznie jej przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego.

(rpf) Paweł Pąk / Źródło: KP PSP w Kwidzynie

Udostępnij:

Skomentuj