fbpx

ARiMR: 11,8 mld zł już na kontach rolników

Napisał  Lis 26, 2021

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała, że według stanu na dzień 26 listopada 2021 roku na konta rolników z tytułu tegorocznych dopłat oraz płatności obszarowych PROW za 2021 rok, zostało przelane 11,8 mld zł.

- 1,19 mln rolników, którzy złożyli w tym roku wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich, otrzymało z tego tytułu zaliczki w wysokości ponad 9,61 mld zł. Z kolei ok. 856 tys. beneficjentów otrzymało blisko 2,19 mld zł zaliczkowych płatności obszarowych PROW. Wypłata tegorocznych zaliczek rozpoczęła się 18 października i potrwa do końca listopada – informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Przekazywanie pozostałych kwot dopłat bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW za 2021 r. rozpoczni się od 1 grudnia.

Zaliczki wypłacane są na najwyższym dopuszczonym poziomie w Unii Europejskiej. W przypadku dopłat bezpośrednich wynoszą 70 proc., a jeśli chodzi o płatności obszarowe jest to 85 proc. należnych dopłat.

W tegorocznej kampanii wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich złożyło ok. 1,3 mln rolników, a koperta finansowa przeznaczona na ich realizację wynosi 15,63 mld zł. Natomiast cały budżet na płatności obszarowe z PROW za 2021 r. sięga nieco ponad 3 mld zł.

Prosimy, aby rolnicy oczekujący na wypłatę zaliczek, sprawdzili, czy ARiMR posiada właściwe dane dotyczące numerów ich kont bankowych – jeżeli okażą się one nieaktualne, pieniądze wrócą do Agencji. Wszelkie zmiany dotyczące rachunku należy zgłaszać do biur powiatowych ARiMR.

(rpf) Paweł Pąk / Źródło: ARiMR

Udostępnij:

Skomentuj