fbpx
Kolejne zmiany w resorcie rolnictwa fot. MRiRW

Kolejne zmiany w resorcie rolnictwa

Napisał  Lis 30, 2021

Lech Kołakowski został powołany przez wicepremiera, szefa resortu rolnictwa Henryka Kowalczyka na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wiceminister Kołakowkski jest teraz także pełnomocnikiem rządu ds. działań związanych z wystąpieniem Afrykańskiego Pomoru Świń na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Sekretarz stanu Lech Kołakowski obejmie swoje obowiązki z dniem 1 grudnia 2021 roku.

Jednocześnie, z dniem dzisiejszym z funkcji sekretarza stanu i pełnomocnika rządu ds. działań związanych z wystąpieniem Afrykańskiego Pomoru Świń na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej odwołany został Szymon Giżyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zawiesił Lecha Kołakowskiego we wrześniu 2020 roku w prawach członka partii za to, że złamał dyscyplinę klubową głosując przeciwko tzw. piątce dla zwierząt. Zakończył też pełnienie funkcji pełnomocnika komitetu terenowego partii w Łomży.

Pod koniec listopada 2020 roku wystąpił z PIS, co zapowiedział tydzień wcześniej (17 listopada 2020), pomimo przywrócenia w prawach członka na drugi dzień po swojej zapowiedzi. Do klubu parlamentarnego PIS powrócił w lipcu 2021 roku, jeszcze w tym samym miesiącu złożył rezygnację z sejmowego uposażenia i został posłem niezawodowym. Objął też stanowisko doradcy zarządu w Banku Gospodarstwa Krajowego.

To już kolejna nominacja od objęcia resortu rolnictwa przez Henryka Kowalczyka, wcześniej mianował również kilku wiceministrów.

(rpf) Paweł Pąk/ Źródło: MRiRW

Udostępnij:

Skomentuj