fbpx
Zabrakło pasz – karmią bananami bydło i owce fot. Adobe Stock

Zabrakło pasz – karmią bananami bydło i owce

Napisał  Gru 25, 2021

Banany, jabłka, ziemniaki i bakłażany musiały zastąpić pasze w żywieniu zwierząt w Iranie, gdzie zabrakło pasz dla bydła i owiec – informuje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz (KIPDiP).

Do karmienia tych zwierząt wykorzysytywane są również odpady żywnościowe, najczęściej te najtańsze i dostępne w dużej ilości. W drugiej połowie roku ograniczone zostały dostawy pasz do Iranu, dodatkowym problemem dla hodowców bydła i owiec jest fakt, że rząd nakazał w pierwszej kolejności kierowanie dostępnych pasz do producentów drobiu.

Nie oznacza to jednak, że pod parasolem rządu producenci drobiu nie mają problemów ze zdobyciem paszy dla zwierząt. Okazuje się bowiem, że w Iranie popyt na zboża zwiększa ich dostępność.

Aby przemysł paszowy i spożywczy w tym kraju mógł funkcjonować bez przerwy, niezbędne jest pozyskanie z rynków zewnętrznych zboża. 7,5 mln ton pszenicy musi wynieść import pszenicy do Iranu w całym roku 2021, bowiem taka ilość zapewni ciągłość produkcji pasz, tymczasem do sierpnia 2021 roku sprowadzono 5 mln. ton.

(rpf) pp / Źródło: KIPDiP

Udostępnij: