fbpx
1/2

Droga zablokowana po zderzeniu ciągnika z osobówką

Napisał  Sty 04, 2022

Praca w gosppodarstwie rolnym polega również na transportowaniu surowców niezbędnych do produkcji czy też płodów rolnych. Ciągniki i różnego typu pojazdy rolnicze pojawiają się wtedy na drogach publicznych. Wypadki rolnicze zdarzają się również poza gospodarstwem rolnym, np. na drodze.

Wolno przemieszczające się zestawy pojawiają się między jadącymi kilkukrotnie szybciej pojazdami osobowymi i ciężarowymi, co okazuje się niestety często mieszanką wybuchową. Niektórym też trudno jest zaakceptować takie „zawalidrogi”, prowadzi to niestety często do frustracji i bardzo niebezpiecznych sytuacji i zdarzeń drogowych.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 29 grudnia 2021 roku tuż przed godziną 6.30 na drodze powiatowej 2029p na wysokości miejscowości Studzieniec (województwo wielkopolskie, powiat obornicki, gmina Rogoźno). Samochód osobowy marki Chevrolet na prostym odcinku drogi uderzył w ciągnik rolniczy marki Deutz-Fahr, który przemieszczał się w zestawie z cysterną w której przewożony był odpad po produkcji alkoholu z resztek pokukurydzianych.

Kierowca samochodu osobowego wymagał udzielenia specjalistycznej pomocy medycznej, został przebadany przez przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego (ZRM). Okazało się, że poszkodowany nie wymagał przewiezienia do szpitala.

Podczas prowadzonych dzialań droga powiatowa była zablokowana w obu kierunkach. Na miejsce zdarzenia przybyła również Policja oraz dziewięć zastępów i 38 strażaków z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz odłączyniu zasilanie w uszkodzonym pojeździe.

Strażacy zajęli się też przepompowaniem zawartości cysterny do pojazdu zastępczego podstawionego przez pracowników firmy produkującej alkohol. Przybyła na miejsce zdarzenia Jednostka Ochrony Przeciwpożarowej JOP usnęła ciągnik rolniczy z cysterną z jezdni.

(rpf) pp / Źródło: JRG Oborniki

Udostępnij:

Rzuć na to okiem!