fbpx
„Program dla szkół” na nowych warunkach przez pandemię fot. Adobe Stock

„Program dla szkół” na nowych warunkach przez pandemię

Napisał  Sty 05, 2022

W związku z trwającą niemal od dwóch lat pandemią Sars-Cov-2, zmianie uległ sposób dystrybucji produktów w ramach „Programu dla szkół”.

Obecnie przygotowna jest nowelizacja projektum, która ma dostosować warunki udziału w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2021/2022 do bieżącej sytuacji związanej z zagrożeniem COVID-19.

„Programu dla szkół” z założenia ma dostarczać produkty do placówek oświatowych, które następnie miały rozdzielane wśród uczniów. Obecnie zajęcia stacjonarne zostały zawieszone w związku z sytuacją pandemiczną, co uniemożliwiło skuteczne przekazanie przetworów mlecznych, warzyw i owoców do uczniów.

Zmienione warunki dystrybucji tych produktów mają umożliwić przekazanie ich rodzicom lub opiekunom, aby tą drogą trafiły do dzieci.

- Poszerzono też krąg odbiorców poszerzony o uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych, ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia i klas III-V ogólnokształcących szkół baletowych oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych - informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

(rpf) pp / Źródło: MRiRW

Udostępnij:

Skomentuj